A Szalontai Napok programja

A hajdúvárosban már lassan két évtizede minden esztendőben megrendezik azt a rendezvénysorozatot, amellyel változatos programokat kínálva ünneplik a város megalapítását. Természetesen a 2014. esztendő sem múlhat el Szalontai Napok nélkül, a városünnep június 3-tól 8-ig tart.

Június 3., kedd
18.00: Dánielisz Endre könyvének bemutatója
Helyszín: RMDSZ-Magyar Ház

Június 4., szerda
15.00: Könyvbemutató: A nagyszalontai labdarúgás történetének históriája
Helyszín: a városháza kisterme
16.30: Óvodások táncháza
Helyszín: Zilahy Lajos Művelődési Ház
18.00: Labdarúgó-mérkőzés
Helyszín: városi nagy stadion, az Olimpia focitelepe

Június 5., csütörtök
19.00: Néptáncgála a Toldi néptáncosaival
Helyszín: Zilahy Lajos Művelődési Ház

Június 6., péntek
11.00: Román aranylakodalmas párok köszöntése
12.00: Magyar aranylakodalmas párok köszöntése
Helyszín: polgármesteri hivatal
17.30: Hivatalos megnyitó felvonulással
A menet a városalapítási szobortól indul, végighalad a városközponton a rendezvénytérig
18.30: Nagyszínpadi program
Helyszín: piactér
Fellépők: The Faded Moon rockzenekar; Wrong Way együttes;
* az Arny Dance, a No Limit, az Infinity, a Famous és a Black Style táncosai
* Matyi és a Hegedűs (magyarországi mulatós duó), a nagyszalontai Tulvan Andrada és Veta Biriş énekesnő

Június 7., szombat
9.00: Bográcsgulyásfőző-verseny
Helyszín: a Sándor Péter Sportterem mögötti zöldövezet
10.00: Fogathajtó verseny
Helyszín: a Sándor Péter Sportterem mögötti futballpálya
11.00: Basti Box ökölvívógála
Helyszín: piaci nagyszínpad
11.00: Kosárlabda-mérkőzés
Helyszín: Sándor Péter Sportterem
11.00 óra után: Ejtőernyősök bemutatója
Helyszín: Sándor Péter Sportterem környéke
17.00: Motoros kaszkadőrök bemutatója
Helyszín: Iuliu Maniu utca, a kultúrház előtti útszakasz
18.30: Nagyszínpadi program
Helyszín: piactér
Fellépők: The Joke zenekar és a Badea Duo énekes testvérpár (Nagyszalonta);
* a Stargroup énekesei (Nagyvárad); Tini Dance tánccsoport (Székelyhíd)
* DJ Sava és Raluka
* Rúzsa Magdolna
* tűzijáték és szabadtéri diszkó.

Június 8., vasárnap
16.00: Román baptista rendezvény
Helyszín: Zilahy Lajos Művelődési Ház
18.00: Emlékkőavatás és a Nagyszalontáról elszármazottak találkozója
Helyszín: a Csonkatorony udvara és az Arany palota
19.30: Nagyszínpadi program
Helyszín: piactér
Fellépők: Avram Iancu településről érkező néptáncosok, a nagyszalontai Mioriţa és a Toldi néptánccsoport; Szallós Ildikó tanítónő kisdiákjai és az Arny Dance versenytáncosai
* Mohácsi Brigitta-, majd Puya-koncert
* lézer-show, szabadtéri diszkó

A belépés ingyenes!